Jdi na obsah Jdi na menu

Kněževes - Rudná 2 : 2 ( 1 : 0 )

7. 7. 2008
V posledním mistrovském zápase nebyl žádný rozdíl mezi mužstvem, které hraje o pos-
tup a mužstvem, které je beznadějně poslední a čeká ho sestup do nejnižší třídy.
Naši vyhráli půli 1 : 0 a i ve druhé půli, když soupeř vyrovnal, hráli naprosto vyrovnaný
zápas. Pak se však chtěl zvyditelnit rozhodčí. Nejprve vyloučil Míru Čápa za druhou
žlutou kartu, a když se naši hráči dostali znovu do vedení, vymyslel si na nás penaltu.
Faul, který se stal metr za pokutovým územím, posoudil jako penaltový. To už nevydrže-
li naši hráči a Petr Berka a Tomáš Racocha byli vyloučeni za urážku rozhodčího.
Po proměněné penaltě, se hrálo ještě asi pět minut a rozhodčí nesmyslně zápas ukončil,
prý z možného svého napadení hráči Kněževse. Na disciplinární komisi, pak úplně změnil
svoje tvrzení a trval na tom, že po penaltě zápas už nezahájil. Komise musela vyslechnout
zástupce Rudné, kteří potvrdili naši výpověď a tudíš usvědčili rozhodčího ze lži. Ten
dostal peněžitý trest ( 3000 Kč ) a zákaz pískání na tři měsíce. Naši hráči však odešli
od disc. komise také s tvrdými tresty. Petr Berka šest měsíců a Tomáš Racocha čtyři
měsíce nepodmíněně. Jen Míra Čáp vyvázl s podmínkou. Protože to bylo již poslední
kolo a výsledek neměl žádný vliv na tabulku, zápas byl brán jako dohraný a výsledek
2 : 2 zůstává v platnosti.
Sestava: Rui - Pelant, Vitvar, Sláma, Berka - Nenáhla, Racocha, Vidman, Pohnan